Lugude kaudu õpetamine, Gunter Pauli haridusuuenduslik kursus

Osalustasu 120 eurot
Registreeri siin

Lugude kaudu õpetamise inspireeriv koolitus toimub tänavu juba seitsmendat korda – hariduse uuendaja, 365 lasteloo autori ja kuue lapse isa Gunter Pauli juhendamisel!

Sel aastal võtame fookusesse:

  • lapses ja noores peituva huvi, kire ja tugevuste avastamise
  • kuidas saame õpetajatena lapse ande avastamist toetada 
  • põnevad näited maailma eriliselt silmapaistvatest koolidest
  • lugude kaudu õpetamise kogemuste jagamine ja arutelud

Gunter Pauli tutvustab kursuse fookusteemasid ka spetsiaalselt valitud paladega enda 365 loo hulgast, kasutades neid lugude kaudu õppimise praktiliste näidetena.

Külalislektoritena osalevad:

  • Erakordne sportlane Merle Liivand, kes võtab asju ette tohutu pühendumusega, kui need talle päriselt korda lähevad. Maailmas merineitsi, ookeanide suursaadiku ja kliimaprobleemide eestkõnelejana tuntud Merle on püstitanud viis Guinnessi rekordit ning tegeleb lisaks ujumisele ka ettevõtluse ja laste õpetamisega
  • Tervikliku õppe ekspert ja praktik, Rakvere Riigigümnaasiumi õppe- ja arendusjuht, ökoloogia doktor Mihkel Kangur
  • Teised lugude kaudu õpetamist rakendavad inspireerivad õpetajad

Lugude kaudu õppimine on lastele ja tegelikult kõikidele inimestele loomulik ja loomuomane. Gunter Pauli on välja töötanud õpetamise viisi, mis paneb kokku lugude jutustamise, teaduslikud teadmised ja kogemusliku õppe. Nii õppides arenevad viis erinevat intelligentsust ehk oskuste komplekti: akadeemiline teadmine, emotsionaalne intelligentsus, kunstiline väljendus, seoste leidmise ja ellurakendamise võimekus. Teadmised muutuvad „elavaks“, lastes tärkab loomulik huvi ja tahe tegutseda, nad õpivad nägema maailma kui terviklikku seostatud süsteemi. Saavad aru asjade vahelistest seostest ja mõjudest, lahendavad ka keerulisemaid väljakutseid ning õpivad kasutama oma loovust uute positiivsete lahenduste leidmisel.

Õppematerjaliks on Gunter Pauli kirjutatud lood – valmid, mis sündisid isa armastusest oma laste vastu, et jagada nendega avastusi laiast maailmast ja kohtumistest inspireerivate inimestega. Samuti, et aidata neil mõista tema tööd – uuel sinise majanduse mudelil põhinevaid projekte, mis lähendavad loodust ja teadust ning rakendavad looduslike ökosüsteemide tarkust. Nende lugude kaudu õppimine aitab ühendada keskkonnahariduse ja ettevõtlusõppe. Need lood aitavad mõista seoseid ümbritsevas maailmas ning julgustavad õpilasi ise katsetama ja avastama. Lapsi motiveerib see, mida nemad ise avastada saavad!

Lood on lastele igas kooliastmes, alates lasteaiast. Iga raamatu juurde kuulub ka pedagoogiline osa täiskasvanule. Lood on abiks ka töös hariduslike erivajadustega lastega ning autori arvates on erivajaduste asemel igal lapsel lihtsalt erinevad vajadused. Vaata ja kuula Gunter Pauli intervjuusid hariduse teemadel.

Kasutamiseks nii kodus kui koolis ja on juba täna osa tavaõppest laias maailmas. See lähenemine toetab õppimise loomulikuks ja elulähedaseks muutmist, üldõpetuse põhimõtete rakendamist ja õppeainete omavahel lõimimist. Me tahame väga, et rohkemad Eesti lapsed saaksid võimaluse õppida viisil, mis on tõeliselt loomulik, arendav ja huvitav. See on õpe, mida oleksime ka ise tahtnud koolis kogeda!

Osalema on oodatud lasteaia- ja põhikooliõpetajad ja lapsevanemad, koolide õppe- ja arendusjuhid, koolijuhid, tugispetsialistid, koduõppe praktikud, tudengid, haridusuuendajad ja kõik teised, kes igapäevaselt töötavad laste ja noortega. 

Osaleja saab töös kasutamiseks kaasa kursusel kasutatud Gunter Pauli lood ning soovi korral osta esimesed 12 eesti keeles trükitud raamatut. Põhikoolitusele järgnevad lugude kasutusele võtmist ja omavahelist koostööd toetavad tegevused.

Koolitus on inglise keeles, soovijatele tõlkega eesti keelde.

Soovitame lugeda kasvatusteadlase Tiiu Kuurme lektoriga vestlemise ja kursusel osalemise põhjal sündinud artiklit Lood ja lootus kõlavad sarnaselt Õpetajate Lehes.

Osalemine: Eelregistreerida saad siin lingil! Koha saame kinnitada suve alguses, oleme taotlemas projektitoetust ja positiivse vastuse korral muutuvad osalemise tingimused.
Kursus kestab 3 täispäeva, algab 21. augustil kl 10.00 ja lõpeb 21. augustil kl 16 paiku.

Osalustasu: 120 eurot, sisaldab 3-päevast inspireerivat ja nauditavat koolitust, sh programmi, lõunasööke ja kohvipause. Lisanduvad õhtusöögid ja majutus (valikus erineva hinnaga võimalused).
Tervel kursusel osalejad saavad järelvaatamiseks ka 3 päeva videosalvestuse.

Toimumiskoht: Põlvamaal Mooste Mõisas, Eestimaaehituse ökoloogilise kompetentsikeskuse hubases majas.

Kohtumiseni!