Lugude kaudu õpetamine – Gunter Pauli

Osalustasu 90 eurot
Registreeri siin

Meil on taaskord hea meel kutsuda teid haridusuuenduslikule koolitusele, mis toimub Eestis nüüd juba neljandat korda ja mida viib läbi visionäär, 365+ lasteloo autor ja kuue lapse isa Gunter Pauli!

Koolituse toimumise aeg: 17. – 19. august 2022

Toimumise koht: Lilleoru õppekeskus

Tänaseks on Eestis toimunud juba kolm Gunter Pauli poolt läbi viidud lugude kaudu õpetamise koolitust. Mitmed õpetajad on tänaseks seda metoodikat juba oma igapäevatöös edukalt rakendanud, veel rohkemad aga ootavad võimalust see meie lasteni tuua ja tavapärasesse õppetöösse integreerida.

Gunter Pauli on välja töötanud õpetamise viisi, mis paneb kokku lugude jutustamise, teaduslikud teadmised ja kogemusliku õppe. Selle abil õpivad lapsed nägema maailma kui terviklikku seostatud süsteemi. Saavad aru asjade vahelistest seostest ja mõjudest, lahendavad ka keerulisemaid väljakutseid ning õpivad kasutama oma loovust uute nutikate lahenduste väljatöötamisel.

See lähenemine sobib kasutamiseks nii kodus kui ka koolisüsteemis ja on osa tavaõppest juba täna paljudes koolides Ameerika Ühendriikides, Euroopas, Lõuna-Ameerikas ja Kaug-Idas. Hiina on Gunter Pauli lugude ja metoodika järgi õpetamas koolides üle terve kogu maa. Me tahame väga, et ka Eesti lapsed saaksid eluks sama hea stardipositsiooni ning võimaluse õppida viisil, mis on tõeliselt loomulik, arendav ja huvitav.

Õppematerjaliks on Gunter Pauli kirjutatud lood, mis sündisid isa armastusest oma laste vastu, et jagada nendega avastusi laiast maailmast ja kohtumistest inspireerivate inimestega. Samuti, et aidata neil mõista tema tööd – uuel sinise majanduse mudelil põhinevaid projekte, mis lähendavad loodust ja teadust ning rakendavad looduslike ökosüsteemide tarkust. Lood on lastele igas kooliastmes, alates lasteaiast. See on õpe, mis on lastele ja tegelikult kõikidele inimestele loomulik ja loomuomane. See on õpe, mida oleksime ka ise tahtnud koolis kogeda!

Osalema on oodatud õpetajad, lapsevanemad, koolide õppe- ja arendusjuhid, koolijuhid, tudengid, haridusuuendajad ja kõik teised, kes igapäevaselt töötavad laste ja noortega.

Osaleja saab igapäevatöös kasutamiseks osta eriliselt soodsa hinnaga Gunter Pauli 12 eestikeelset raamatut.

Põhikoolitusele järgnevad lugude kasutusele võtmist ja omavahelist koostööd toetavad jätkukoolitused ja arutelud.

Koolitus on inglise keeles, soovijatele tõlkega eesti keelde. Soovi korral saab kohapeal ka ööbida ja hommikusööki süüa.

Registreerumiseks täida palun allolev küsimustik SIIN LINGIL!

Osalustasu: 90 eurot, sisaldab kolmepäevast inspireerivat ja nauditavat koolitust (soovi korral võib toetada sündmuse toimumist annetusega, sest antud osalustasu on võimalik ainult tänu lahketele toetajatele). Lisanduvad lõuna -ja õhtusöögid 15 eurot/päev.

Soovi korral saab kohapeal ka ööbida ja hommikust süüa (majutusvõimalused 5–40 eurot/öö, kõige soodsam oma telgiga, hommikusöök 5 eurot/toidukord).

Kohtumiseni juba augustis!