Telli kooli: AVASTA ISEENNAST – kursus 5.-8. klassi õpilastele

Osalustasu 1800 eurot
Registreeri siin

Sihtrühm: 5.-8. klassi õpilased.

Eesmärk: koolitus on praktiline isikliku arengu programm 5.-8. klassi õpilastele igapäevaste tegevustega paremini hakkama saamiseks, tulemuslikkuse tõstmiseks ning ettetulevate olukordade paremaks lahendamiseks.

Mõnusas pingevabas õhkkonnas, emotsioonide joonistamise kaudu, luuakse esmane isiklik seos kursuse teemaga – kas ja kuidas emotsioonid mõjutavad meie igapäevaseid tegevusi ning kuidas muutuks elu siis, kui oskaksime oma emotsioonidega hakkama saada?

Väljund:

Koolitusel õpib osaleja:

  • märkama, kus ta tähelepanu on
  • viima oma tähelepanu sinna, kuhu on vaja
  • hoidma oma tähelepanu vajalikul tegevusel, keskenduma, süvenema, aru saama
  • märkama tunnet enda sees
  • märkama, kuidas tunne/emotsioon tema käitumist mõjutab
  • vabastama häirivaid emotsioone
  • märkama kahjulikke mõtteid
  • kahjulikke mõtteid kõrvale jätma
  • taipamise võimet, intuitsiooni ja inspiratsiooni rohkem kasutama

Kursusel kasutatakse läbivalt palju mängulisi tegevusi ning audio-visuaalset materjali õpitava illustreerimiseks. Siiski on õppimine eesmärgistatud, ning iga õpilane valib ise, mida ta kavatseb kursuse raames selgeks saada ja kuidas see võiks tema elu paremaks teha.

Et õpitu kinnistuks ja muutused saaksid nähtavaks, sisaldab lühike kursus väikesi koduseid ülesandeid. Ülesanded on lihtsad ja huvitavad – jälgimisülesanded, audioharjutused jms. Need teritavad võimet märgata, mis meie sees tegelikult toimub ja kuidas see mõjutab toimetulekut tegevustega ja suhteid ümbritsevate inimestega.

Grupi suurus: kuni 16 õpilast (iga lisanduv inimene – 150 eurot)
Koolituse pikkus: 8 x 60 min
Koolituse aeg: kokkuleppel
Koolitaja: Liia Kanemägi

Liia on 5.-8. klasside koolitaja. Ta on lõpetanud EMTA Lavakunstikooli näitlejana ning töötab siiani vabakutselise näitleja ning teatriõpetajana. Ta on aastaid tegelenud rakenduslike teatrivormide uurimise ja praktiseerimisega, sest usub, et teater pakub meile suurepäraseid vahendeid, et õppida tundma elu, milles me elame ja muudab seejuures õppimise huvitavaks ning meeldejäävaks kogemuseks.

 

Koolitus „Avasta iseennast“ on välja töötatud Ingvar Villido Practical Consciousness meetodile tuginedes, mis on Eesti viimaste aastate üks populaarsemaid täiskasvanute täienduskoolitusi.