Kursus ÕPETAMISRÕÕM JA LOOMULIK AUTORITEET

Osalustasu 200 eurot
Registreeri siin

Õpetaja töö on emotsionaalselt raske. Tuleb olla korraga juht, psühholoog ja inspireeriv suunamudija. Selleks on vaja hoida oma sisemine telg paigas ja pea selge. Kuidas aga saaks tekitada juurde sisemisi ressursse, selleks, et olla rõõmus ja rahulik?

Tervikhariduse kursus „ÕPETAMISRÕÕM ja LOOMULIK AUTORITEET“ on praktiline koolitusprogramm, mille fookuses on õpetaja ise. Eesmärk on iga õpetaja hea vaimne tervis ja tasakaal. Kursuse käigus õpitakse paremini tundma iseennast ning mõistma oma sisemaailma.

Läbi praktiliste harjutuste õpid Sa juhtima ja hoidma oma tähelepanu vajalikul ning jälgima seda, mis toimub Sinu sees.

Antud kursus on välja töötatud spetsiaalselt õpetajatelt õpetajatele. Kahepäevase kursuse käigus õpid Sa:

  • tähelepanu juhtima ja seda valitud teemal hoidma;
  • keskendumisvõimet paremini kasutama;
  • emotsioone ja nende mõju märkama;
  • kahjulikke mõttemustreid ära tundma ja neid kõrvale jätma;
  • rahunema, lõdvestuma ja pingetest vabanema;
  • sisemisi ressursse efektiivselt kasutama.

Kursus on suunatud nii enese paremale mõistmisele kui ka enese käitumise paremale juhtimisele. Õpetatavad enesejuhtimisoskuseid rakendades kasvab Sinu võime olla rahulik, püsida valitud teemas ja vältida kaasa minemist harjumuspäraste käitumismustritega.

Läbi praktiliste harjutuste õpid paremini aru saama endast ja sellest, kuidas säilitada parem tasakaal igas olukorras. Kursusel antakse väga konkreetne õpetus, kuidas toimida segavate tunnetega ja distantseeruda häirivatest mõtetest. Praktilised näpunäited seletavad lahti, kuidas saad õpetaja töö stressiolukorrad enda kasuks pöörata.

Koht: Kursus toimub Lilleoru koolituskeskuses. Jätkuõppe kohtumised toimuvad online’is kokkulepitud ajal ca kuuajaliste tsüklitega pärast kursust kuni vajaduse jätkumiseni.

Koolituse pikkus: Kaks päeva (10 x 1,5h). Hinnas sisaldub lisaks koolitusele kahe päeva lõunasöök ja kohvipausid (üks kohvipaus päevas) ning jätkupäev .

Kursuse toimumisajad:

Reedel, 16. augustil 10:00-17:00
Laupäeval, 17. augustil 10:00-17:00

Jätkupäev toimub veebikoolitusena teisipäeval, 10. Septembril kell 17:00-20:00 Zoom keskkonnas.

Kursuse maksumus: 200 EUR. Kuni 31. juulini 2024 kehtib varajase registreerija soodushind 175 EUR.

Maksimaalne osalejate arv grupis on 25.

Koolitaja: Marika Aalja

Marika on õpetaja ja koolitajana töötanud üle 30 aasta. Ta on koolitanud ja nõustanud üle 300 kooli ja lasteaia. Igapäevaselt töötab ta põhikooli direktorina ja on Tuleviku Hariduse SA juhataja.

 

 

 

Kursus ÕPETAMISRÕÕM JA LOOMULIK AUTORITEET on välja töötatud Practical Consciousness meetodile tuginedes.

Õpetajatele, kes on kursuse täies mahus läbinud, väljastatakse koolitustunnistus, mille alusel on neil tulevikus võimalik jätkata õppimist Practical Consciousness III kursusel: MÕTTED.