Kursus AVASTA ISEENNAST (5.-8. klassi õpilastele)

Osalustasu 150-180 eurot
Registreeri siin

Praktiline isikliku arengu programm 5.-8. klassi noortele.

See kursus avardab noore võimet märgata, mis toimub tema sees ja kuidas see mõjutab tema igapäevaseid tegevusi ja suhteid teiste inimestega. Mõnusas ja pingevabas õhkkonnas õpitakse:

  • kuidas saavutad rahulik olek ja seda säilitada
  • kuidas hoida tähelepanu vajalikul tegevusel ja tulla toime muutuste ning stressiga
  • kuidas märgata kahjustavaid mõtteid, fantaasiaid või hirme ning neid juhtida
  • kuidas märgata igapäevast tegutsemist ja suhteid häirivaid emotsioone ja neid vabastada

Kohtumised on vaheldusrikkad ja tegevuslikud. Palju kasutatakse mängulisi võtteid ja omavahelist koostööd materjali elavdamiseks. Et õpitu kinnistuks ja muutused saaksid nähtavaks, sisaldab lühike kursus lihtsaid koduseid harjutusi. Iga kursuse grupil on oma  virtuaalne klassituba, kuhu saab ka kursusejärgselt sisse logida ja olulisi teadmisi ning tehnikaid endale sobival ajal üle korrata. Kursuse käigus toimub ka üks vabas vormis kohtumine vanematega, mille käigus avame kursuse sisu ja ülesehitust ning vastame üleskerkinud küsimustele.

Kursuse sisu paremaks omandamiseks on tungivalt soovituslik osaleda kõigil kohapealsetel kohtumistel Lilleorus. Vältimatutel erandjuhtudel ja üksikute puudumiste korral on võimalus koolituspäeva salvestist nädala jooksul järele vaadata.

Kui noorel jääb kursus isiklikel kaalutlustel enne lõppu pooleli, anname talle võimaluse jätkata õpinguid koos järgmise kursusega, kus on vabu kohti. Noorele, kes on põhikursusega liitunud, on võimalik ka osa võtta jätkupäevadest ning suvelaagrist (lisatasu eest). Anname endast parima, et igas noores tekiks julgus ning motivatsioon põhikursus täis mahus läbida.

 

Kursus toimub:

  • 13. septembril kell 18:00-19:30 Avatud tutvustav veebitund
  • 16. sept 12:00-15:00 Koolituspäev Lilleoru õppekeskuses
  • 23. sept 12:00-15:00 Koolituspäev Lilleorus
  • 7. okt 12.00-15.00 Koolituspäev Lilleorus
  • 14. okt 12:00-14:00 Kordamise päev Lilleorus (oluline osa põhikursusest).

Peale põhikursuse lõppu on soovitatav jätkata osalemist jätkupäevadel. Regulaarsete kohtumiste jooksul (nii online kui ka kohapeal) kordame üle tehnkad, vaatame detailsemalt teemasid, mis noori kõnetavad. Suvised, laagriformaadis kohtumised pakuvad võimalust kohtuda PC praktikutega, põnevate isiksustega, kes on samal enesemuutmise teel.

Kursus „Avasta iseennast“ on välja töötatud Ingvar Villido Practical Consciousness meetodile tuginedes, mis on Eesti viimaste aastate üks populaarsemaid täiskasvanute täienduskoolitusi.

 

Koolitaja: Liia Kanemägi

Liia on 5.-8. klasside koolitaja. Ta on praktiseerinud Practical Consciousness teadmisi juba 10 aastat ja olnud noortele suunatud kursuste väljatöötamise juures nende algusest peale. Liia usub siiralt, et Practical Consciousness teadmised aitavd noori toime tulla muutustega igal tasandil – nii isiksuseks sirgumise perioodil kui ka muutuste keskel ühiskonnas. “Me tahame lapsevanematena kõik, et lapsed oleksid iseseisvaks eluks hästi ettevalmistatud ja need teadmised on selleks hea vundament,” usub Liia.

Liia on lisaks pedagoogi kutseõpingutele lõpetanud ka EMTA Lavakunstikooli näitleja erialal ning töötab ka hetkel vabakutselise näitleja ning draamaõpetajana. Ta on aastaid tegelenud rakenduslike teatrivormide uurimise ja praktiseerimisega, sest usub, et teater pakub meile suurepäraseid tööriistu, et uurida elu, milles me elame, muutes teadmiste omandamise seejuures huvitavaks ning isiklikuks kogemuseks.

 

📌 Täiendavaks lugemiseks ja kuulamiseks soovitame: